Częste Pytania

1.Co to jest PUR?
Piana poliuretanowa powstająca w wyniku reakcji chemicznej mieszaniny dwóch składników. Piane stosujemy w celu hydro oraz fono izolacji.

2. Jaka jest gwarancja?
Liczne testy potwierdzają, że piana systemowa po okresie 25 lat posiada niezmienne parametry (w tym na utlenianie) gwarantowane przez producenta. My jako firma na poprawnie wykonaną usługę dajemy gwarancję 2 lat.

3. Czy Pianka jest palna?
Oferowana przez nas piana klasę E reakcji na ogień. Niniejsza klasyfikacja obowiązuje do zastosowań końcowych zgodnie z warunkami technicznymi, jakimi powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie oraz jak dla wyboru samogasnącgo wg Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakimi powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. nr 75, poz.690 z późniejszymi zmianami).

4.Czy piana jest bezpieczna dla zdrowia?
Oczywiście pomijając sam proces natrysku gdzie biorą udział rozpuszczalniki i utwardzacze po 24 godzinach piana jest już nie groźna dla zdrowia a po dobrym wietrzeniu i okresie 7 dni całkowicie bezwonna i bezpieczna dla ludzi co jest potwierdzone certyfikatem Polskiego Związku higienicznego dopuszczającą jej zastosowanie również w halach gdzie produkowana jest żywność.

5.Czy piana wywołuje alergię? Jest bezpieczny dla zdrowia?
Piana nie wywołuje alergii, oraz jest całkowicie bezpieczna dla człowieka. Podczas aplikacji ulatniają się rozpuszczalniki oraz utwardzacze, jednak po krótkotrwałym wietrzeniu piana jest zupełnie bezwonna.

6.Czy powleczona pianą stal konstrukcyjna nie skoroduje?
Nie ma takiej możliwości, piana wręcz izoluje powierzchnie stalowe. Dowodem tego jest stosowanie jej w domach pasywnych o konstrukcji stalowej.

7.Czy drewniane konstrukcje nie zgniją pod warstwą piany?
Struktura piany przepuszcza powietrze, więc nie ma możliwości aby drzewo pod warstwą piany zgniło

8.Jak dzielimy pianę?
Zasadniczo pianę ze względu na jej budowę dzielimy na otwarto i zamkniętokomórkową z czego pierwsza jest w pełni oddychająca i chłonąca wodę natomiast ta druga ma strukturę zamkniętą i jest świetnym hydroizolatorem (wodoodporna) . Dodatkowo można też podzielić pianę na twardą, średnią i miękką. Każda z nich ma inne zastosowanie w zależności czy ma być wylana na podłogę czy ścianę.

9.Czy piana Oddycha?
Piana otwartokomórkowa jest materiałem mocniej oddychającym, natomiast zamknięto-komórkowa słabiej, ale obie oddychają co potwierdzają badania.

10.Jaką wybrać pianę?
W celu ustalenia, której pianki użyć prosimy o kontakt z naszym doradcą. Ogólnie możemy przyjąć, że na powierzchnie zewnętrzne oraz miejsca narażone na wilgoć stosujemy piane zamknięto komórkową. Natomiast wewnętrzne ściany, poddasza, posadzki otwarto komórkową o mniejszej lub większej gęstości.

11.Czy pianą można również zaizolować fundamenty?
Oczywiście, stosujemy w tym celu piane zamkniętokomórkową to idealna hydro jak i termoizolacja. W zależności od efektu jaki chcemy uzyskać aplikujemy odpowiednią warstwę.

12.Czy piana się opłaca?
Piana systemowa jest inwestycją, początkowo musimy zainwestować większe pieniądze niż np. ocieplając budynek wełną, jednak poniesione koszta zwracają się nawet po pierwszym roku. Ocieplając poddasze pianą obniżamy koszta ogrzewania domu nawet do 50% !

13.Co to są mostki termiczne ?
Mostki termiczne są to miejsca w których następuje wzmożona ucieczka ciepła.
Stosując tradycyjne metody ocieplania obserwujemy tego typu zjawisko np. między krokwią, a materiałem izolacyjnym lub złego przylegania jednego materiału izolującego do drugiego.

14.Ile czasu potrzebujecie na ocieplenie 200m2 poddasza?
Tej wielkości metraż wykonujemy w ciągu jednego dnia.

15.Czy można przeprowadzić natrysk bezpośrednio na deski?
Oczywiście, zaletą piany jest to że klei się niemal do wszystkiego, zwrócić trzeba jedynie uwagę na to by powierzchnia nie była zbytnio zabrudzona.

16.Czy można przeprowadzić natrysk bezpośrednio na blachę?
Oczywiście, w tym celu stosujemy piane zamkniętokomórkową. Jednak trzeba zwrócić uwagą aby dni poprzedzające aplikacje były w miarę słoneczne, aby piana miała wymaganą przyczepność.

17.Jak długo schnie piana?
Piana wysycha zaledwie kilkanaście sekund po aplikacji.

18.Jak należy przygotować pomieszczenie do natrysku piany?
Pomieszczenie należy uprzątnąć ze wszystkich zbędnych rzeczy aby zapewnić swobodne przemieszczanie się rusztowania a tam gdzie nie da się podjechać drabiny jeśli w dachu są okna tzw. dachowe należy je obrobić płytą. Jeśli będzie zabudowa G/K a belki będą zalewane należy wcześniej przykręcić „esy” lub inne uchwyty do montażu stelażu. (Najłatwiej w tym celu zakupić sznurek barwiony w sklepie budowlanym i zrobić odbicie na krokwi wyznaczając miejsca do kręcenia uchwytów). Natomiast całość – zabezpieczenia folią jak i posprzątania po sobie zajmuje się ekipa naszych monterów..

19.Jak dobrać grubość piany?
Grubość izolacji zależy od efektu jaki chcemy otrzymać. Tutaj warto zajrzeć do norm regulujących parametry techniczne izolacji. Obecnie dla poddaszy i stropów jest to wartość U=0,2 odpowiada to 20 cm piany otwarto-komórkowej lub 10 cm zamknięto-komórkowej. Dla przykładu, aby uzyskać ten sam efekt stosując wełnę trzeba by było zastosować warstwę 35 cm.